EINDHOVEN - Met het laatste deel van het drieluik als eerbetoon aan David Bowie, sluit zanger en entertainer Sven Ratzke zijn eerbetoon aan David Bowie af. In deze dynamische show brengt Ratkze zijn favoriete nummers in eigen bewerkingen ten gehore en neemt hij het publiek mee in zijn herinneringen aan David Bowie: soms hilarisch, soms ingetogen en emotioneel.
De nummers die Ratzke selecteerde en bewerkte zijn stuk voor stuk kleine portretten die een inkijkje geven in het muzikale gedachtengoed van deze superster. David Bowie zelf gaf Ratzke in 2013 toestemming om op basis van zijn muziek, een eigen reeks voorstellingen te maken. Bowie wilde niet dat het een tribute werd maar dat Ratzke een eigen interpretatie gaf aan zijn muziek.
On tour met internationale rockband
Sven Ratzke wordt in deze show begeleid door een internationale rockband. Ratzke voert het publiek langs het oeuvre van Bowie. De gekozen nummers zijn bewerkt en werpen Ratzke’s licht op de muziek van dit icoon. Met nummers als Sweet thing en Hello Spaceboy en met podium voor de grote baanbrekende nummers als Heroes en Space Oddity. De voorstelling rockt op momenten bombastisch en kent kleine intieme verstilde momenten. Daar doorheen vlecht Sven Ratzke op theatrale wijze zijn verhalen, anekdotes en herinneringen. Ieder nummer vormt een klein inkijkje in de wereld van de wereldster Bowie.
De prachtige kostuums van de hand van Ian Griffits, chef designer van het Italiaanse modehuis Max Mara, spelen ook in deze voorstelling een sleutelrol. De schoenen zijn speciaal ontworpen voor deze show door Jan Janssen waar Ratzke al een lange relatie mee heeft.
Cast: Sven Ratzke & Band Tekst: Sven Ratzke en Philippe Claudel | Kostuums: Ian Griffiths (chefdesigner Max Mara), schoenen Jan Janssen.
----
Lovende woorden over We Could be Heroes - Het Parool
“Ratzke komt akelig dicht in de buurt van Bowie, maar blijft in alles zichzelf”
“..het slotakkoord knalt er uit. Wauw!”
“..een zanger en band om door een ringetje te halen”
“..een glorierijk slot van Bowie drieluik!”
Vijfsterrenrecensies We Could be Heroes - Duitse pers na première in Berlijn
"Alsof David Bowie weer even terug op aarde is. ....de momenten van schoonheid zijn haast niet te bevatten...Prachtige show" - Der Tagesspiegel ★★★★★
"Ratzke lukt het wederom de perfecte balans te houden tussen entertainer en geweldige zanger…. Een show vol met surrealistische conferences en prachtige herinterpretaties van Bowie klassiekers. Ga naar deze show!" - Berliner Morgenpost ★★★★★
Ratzke toerde internationaal met de eerdere voorstelling Starman en Where are we Now, die op lovende kritieken konden rekenen.
“Ratzke is een onweerstaanbaar podiumbeest ” - NRC ★★★★★
“The most exciting star of his generation” Time Out New York ★★★★★
"Dichter dan dit kun je niet meer bij Bowie komen" - Trouw - ★★★★
“Ratzkes Bowie interpretaties zijn uniek, en doen het origineel haast vergeten” - Der Tagesspiegel Berlin ★★★★★
“Ratzke is a must see“ – New York Press ★★★★★
---
Noot voor de redactie:
Voor meer informatie, beeldmateriaal en interviewaanvragen kunt u contact opnemen met Lisette Wijma via pr@sven-ratzke.com.
Bijgevoegd beeldmateriaal is rechtenvrij te gebruiken, mits naamsvermelding van fotograaf Ann-Marie Schwanke.
Kijk voor de actuele speellijst op: www.sven-ratzke.com.
VIDEO Trailer https://www.youtube.com/watch?v=KZvIhxdQ_Lk&t=10s
Parktheater Eindhoven: https://www.parktheater.nl/programma/svenratzke-dgvj?

12.8 ℃


































